Učitelské kruhy

Nabízíme školám kariérové poradenství a supervizi šité na míru.

Reference na Učitelské kruhy

říjen 2019, ZŠ Líšnice:

 "Sebereflexi dělám často, ale je skvělé, když je u toho někdy zvenčí a dokáže pojmenovat, co říkám."

"Setkání mi otevřelo oči, je potřeba koukat na pilíře školy směrem ve i směrem k sobě, aby byli spokojení všichni, ne jen rodiče.

"Dobré je si uvědomit, že musím dělat taky něco pro sebe"

Cena za setkání (4 hodiny) Učitelských kruhů je 500 kč/účastník.

Kariérové portfolio učitele

Zvyšování profesní kvalifikace pedagogických pracovníků a jejich rozvoj je jednou z priorit Nadačního fondu Prague Peak. Naše aktivity jsou zaměřeny na další vzdělávání pedagogických pracovníků, a to v tématech podpory základních gramotností, společného vzdělávání, spolupráce a vzájemného učení pedagogů a osobnostního rozvoje pedagogů i ředitelů (vedoucích pracovníků). V rámci implemetance kariérního řádu učitelů nabízíme poradenství pro pedagogické pracovníky a to formou:

- individuálního sezení se zkušeným kariérovým poradcem

- skupinového poradenství pro kolektiv učitelů v rámci školy

Poskytujeme jak poradenství dlouhodobé, tak jednorázové konzultace.

Supervize

Supervize je důležitou součástí profesního růstu, protože pomáhá rozvíjet reflexi a sebereflexi toho, co děláme a co prožíváme.

Supervize může být zaměřena na prohloubení prožívání, lepší porozumění dané situaci, uvolnění tvořivého myšlení a rozvoj nových perspektiv profesního chování. Současně může být supervize také modelem učení. Cíle supervize představují vyšší uspokojení z práce, zvýšení její kvality a efektivity, prevence profesního vyhoření.

Stejně jako v jiných pomáhajích profesích je důležité vytvořit i pro učitele prostor pro sdílení svých každodenních zkušeností se žáky a možnost nahlédnout na ně za pomoci zkušeného profesionála.

Nabízíme supervizi pro učitele a vedoucí pracovníky, individuální i skupinovou.  Pro bližší informace se na nás obraťe na education@ppef.cz

Na setkání v rámci učitelských kruhů se těší lektorky Alice Müllerová a Andrea Csirke.